Czy warto sprzedać samochód do skupu samochodów


Skup aut Poleasingowych
27 października 2017
Show all

Czy warto sprzedać samochód do skupu samochodów


Sprzedaż samochodu to zadanie, którego nie wykonujemy zbyt często. Za każdym razem może ono jednak wyglądać inaczej ze względu na dużą dynamikę rynku motoryzacyjnego. Rynek ten obecnie jest zbyt przychylny, ponieważ po wejściu do UE do Polski sprowadzono bardzo dużo samochodów. Rynek wówczas został zagęszczony, wzrosła konkurencja, a ceny aut spadły. Poszukujący odpowiedniego dla siebie samochodu stali się bardziej humorzaści i nieskorzy do płacenia ustalonej ceny, z powodu oszczędzania. Te czynniki sprawiają, że sprzedaż samochodu nie należy do łatwych zadań. Zabiera sporo czasu. Polecamy lecar-skupaut.pl

Jak szybko sprzedać samochód?

Każdy chcący sprzedać swój pojazd, chce sfinalizować to przedsięwzięcie jak najszybciej. Przy dużym zasobie czasu można się postarać i odpowiednio przygotować samochód na sprzedaż. Można zająć się naprawą usterek, posprzątać po to, by pojazd cieszył się zainteresowaniem. Te proste czynności mogą wspomóc sprzedaż. Z uwagi na dużą konkurencję na rynku są to obecnie czynności nieodzowne. Ogłoszenie musi być przygotowane bardzo dobrze, gdyż musimy mieć świadomość, że nasza oferta będzie konkurowała z ofertami profesjonalnych sprzedawców samochodów. Sprzedaż samo przygotowanie auta do sprzedaży oraz ogłoszenia zajmuje obecnie znaczenie więcej czasu niż np w roku 2009 r. gdzie samochody sprzedawały się szybko bez względu na jakość oferty.

Czy autokomis się opłaca?

Autokomisy można znaleźć na każdym kroku, w każdym mieście jest ich bardzo dużo. Nie cieszą się powodzeniem, jednakże obiecują błyskawiczna sprzedaż. Okazuje się, że nie jest jednak tak, jak zapewniają. Dzisiejsze komisy nie funkcjonują, jak powinny. Oddając samochód do komisu, w rzeczywistości jego sprzedaż nie jest pierwszoplanowa, tak jak i zarobek właściciela nie jest priorytetem. Większość autokomisów posiada samochody będące ich własnością. Zatem samochody klientów, zostawiających je w komisie, tak naprawdę mają przyciągnąć innego zainteresowanego klienta. Autokomisy nie są najlepszym rozwiązaniem, jeśli chodzi o szybką i bezproblemową sprzedaż. Trzeba też liczyć się z faktem, że pojazd po pobycie w autokomisie, nie będzie w lepszym stanie, wręcz przeciwnie. Każdy autokomis za to chętnie przyjmie nasz samochód nawet bez żadnych opłat, gdyż im szersza oferta, tym większa szansa na przyciągnięcie klientów.


Czym jest skup samochodów?

Skup samochodów jest nowym rozwiązaniem na rynku. Sprzedawcy zainteresowali się klientem i zauważyli, że sprzedaż pojazdu czasami trwa zbyt długo i pochłania bardzo dużo czasu. Dlatego takim ludziom właśnie, chcącym dokonać jak najszybszej transakcji, z pomocą przychodzą firmy, które zajmują się skupem aut. Każda taka firma dokonuje zakupu pojazdu w cenie niższej od rynkowej.

Przeczytaj także:

Jak działa skup aut luksusowych

Przy dobrej ofercie, sprzedaży można dokonać już tego samego dnia, a pieniądze można otrzymać natychmiast w gotówce. Nie warto próbować dokonać sprzedaży samochodu u jakiegoś przypadkowego handlarza. W większości są to osoby, które nie posiadają własnej działalności gospodarczej, albo osoby mające, ale które działają na niewielką skalę i po prostu chcą dokonać zakupu samochodu za jak najmniejszą cenę.

Który skup aut wybrać?

Wydawałoby się, że wybór firmy zajmującej się skupem aut nie jest trudny i wystarczy w wyszukiwarce wpisać kluczowe słowa jak np: Skup Aut Wrocław czy Skup Aut Zielona Góra, a wyniki poszukiwań same się pojawią. To oczywiście prawda, a przy okazji można dostrzec, że dokładnie w tej okolicy takich ogłoszeń jest od groma. Jednakże trzeba w końcu znaleźć ten profesjonalny skup samochodów. Dokonując sprzedaży własnego samochodu, warto znaleźć firmę, która przede wszystkim ma ogólnopolski zasięg, i która oferuje skup aut różnego typu, a w tym też samochodów luksusowych każdej marki.

Można mieć pewność, że ta firma może zaproponować uczciwe ceny, gdyż w takich dużych firmach wykorzystuje się również fach licencjonowanych rzeczoznawców.

Oczywiście nie warto korzystać z usług firm reklamujących się na banerach zamieszczonych w nieprzeznaczonych do tego miejscach, a także tych promujących swoje usługi na ulotkach, które nie zawierają konkretnych informacji o działalności. Chcąc dokonać sprzedaży, z pewnością warto najpierw zasięgnąć opinii o danej firmie.


 

Dodaj komentarz


%d bloggers like this: